Język strony
Nasz Szpital
Aktualności
Aktualności


Nocna i świąteczna opieka bez zmian dla pacjenta
Szanowni Państwo,
 
W związku z wejściem SP ZOZ w Świdnicy do tzw. sieci szpitali, informujemy, że od 1 października 2017r., nocna i świąteczna opieka zdrowotna będzie realizowana tak, jak dotychczas w budynku Pogotowia Ratunkowego.

 
Uważamy, że jest to rozwiązanie najbardziej korzystne dla pacjenta. 
 
Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielana jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.
 
Nr telefonu 74 66 22 780.
 
(fot. DOW NFZ) 

 
Jesteśmy na podium według rankingu WPROST
Szanowni Państwo,
Z wielką przyjemnością informujemy, że Oddział Okulistyczny z Pododdziałem Dziecięcym RSS „Latawiec”, kierowany przez dr Marię Smolarek Wicher, zdobył 1 miejsce na Dolnym Śląsku i 7 miejsce w Polsce wśród najlepszych oddziałów okulistycznych według rankingu „WPROST”.

Ankieta, na podstawie której oceniono nasz oddział, obejmowała takie zagadnienia jak analiza schorzeń: odwarstwienie siatkówki, jaskrę, retinopatię cukrzycową, zaćmę, zmiany chorobowe powiek (guzy, zniekształcenia wrodzone bądź nabyte), zmiany na rogówce oka.
Na tak wysoką pozycję miała wpływ także ocena obszarów takich jak: długość pobytu na oddziale, ilość tych samych pacjentów przyjętych na oddział w ciągu miesiąca od daty ich wypisania, ilość wykonywanych zabiegów, struktura hospitalizacji, warunki bytowe pacjentów, zakres diagnostyki dostępnej na miejscu w szpitalu, ilość łóżek, posiadane certyfikaty jakości i akredytacji, ilość leczonych, opinia wzajemna 3 innych oddziałów spoza własnego szpitala.

Nagrodę na Gali „Orły Wprost” odebrała Pani dr Maria Smolarek Wicher.

Z pośród 15 oddziałów funkcjonujących przy RSS „Latawiec” zgłoszono również do rankingu Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej i Oddział Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej. 
Zdobyły one wysokie, bo trzecie miejsce na Dolnym Śląsku:
- w leczeniu nowotworów układu pokarmowego zdobył Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej kierowany przez dr n. med. Adana Biernackiego.
- w zakresie zabiegów ortopedycznych Oddział Chirurgii Urazowo – Ortopedycznej kierowany przez dr Józefa Kortę.

 
Nabór na wolne stanowisko lekarza kierującego Oddzałem Reumatologicznym z Pododdziałem Rehabilitacyj
 Dyrekcja SPZOZ w Świdnicy ogłasza nabór na wolne stanowiska lekarza kierującego Oddziałem Reumatologicznym z Pododdziałem Rehabilitacyjnym.


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 19 - 24 z 641