Język strony
Nasz Szpital
Aktualności
Aktualności


Zapraszamy na mammografię
PROGRAM PROFILAKTYKI RAKA PIERSI
od 15 lipca 2017 roku do 30 czerwca 2022 roku
RSS „Latawiec” zachęca kobiety w wieku od 50 do 69 lat do skorzystania z możliwości wykonania i oceny bezpłatnej mammografii.

Mammografia jest najskuteczniejszą metodą wykrywania zmian w tkance piersi – wykrywa je w 90-95 proc. przypadków. Należy ją wykonywać co dwa lata (chyba, że lekarz zaleci częstsze badanie). Jest badaniem nieinwazyjnym i bezbolesnym.
W badaniu mammograficznym wykrywane są guzki, a także inne zmiany i nieprawidłowości w piersi w bardzo wczesnym etapie, kiedy jeszcze nie można tych zmian wykryć w procesie samobadania, czy podczas badań palpacyjnych wykonywanych przez lekarza.
Im później zostaje rozpoznana zmiana, tym mniejsze są szanse jej wyleczenia, a więc i uratowania życia. Dlatego tak ważne jest, by Polki regularnie przeprowadzały samobadanie, a także poddawały się badaniu mammograficznemu piersi – diagnostyce, która pozwala wykryć zmiany nowotworowe u ich początku.
Jeśli wynik badania mammograficznego, wykonanego w ramach programu, wzbudzi wątpliwości lekarza, skieruje on na dalszą diagnostykę (badanie fizykalne i ewentualnie USG piersi, w razie potrzeby biopsję), a jeśli okaże się to konieczne – także na leczenie. Świadczenia te są dla ubezpieczonych w NFZ bezpłatne.
Aby wziąć udział w programie, nie potrzeba skierowania. 
Badanie wykonuje się w Pracowni Mammografii Regionalnego Szpitala Specjalistycznego „Latawiec” w Świdnicy (parter) po wcześniejszej rejestracji.
Pracownia czynna jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 8 00 do 18 00.
Rejestracja odbywa się osobiści lub telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Pracowni Mammograficznej po nr. Tel. 690 622 284

ZAPRASZAMY NA MAMMOGRAFIĘ !!!

 
XI Targi Zdrowia "Zdrowie ma smak" za nami
O godzinie 10:00 zostały otwarte  drzwi do bezpłatnych badań profilaktycznych w Teatrze Miejskim, gdzie odbywała się XI edycja Targów Zdrowia. Z atrakcji przygotowanych przez RSS „Latawiec” w ciągu kilku godzin skorzystały setki osób. Tak duża liczba  pokazuje, że świdniczanom ciągle zależy na swoim zdrowiu, bo „Zdrowie ma smak”.

Uczestnicy  targów mogli bezpłatnie korzystać z trudno dostępnych badań,  takich jak np. USG serca , USG tarczycy oraz specjalistycznych badań ostrości wzroku, pomiaru cholesterolu, badania ciśnienia czy poziomu cukru we krwi.

Wszystko pod okiem lekarzy i pielęgniarek.
Badanie poziomu cukru, ciśnienia i cholesterolu we krwi wykonywały pielęgniarki: 
Magdalena Mielecka, Luiza Nowaczyńska, Ewa Rymsza.
Badanie ostrości wzroku wykonywała dr Magdalena Jakimiec - Wesołowska
Badanie USG serca wykonywał dr Ireneusz Babiak
Badanie USG tarczycy wykonywała dr Ilona Winiarska
Dziękujemy wszystkim odwiedzającym nasze stoiska.

 
Zniszczeniu ulegnie dokumentacja medyczna z lat 1993-1996
Szanowni Państwo,
 
Uprzejmie informujemy, że planowane jest zniszczenie dokumentacji medycznej indywidualnej wewnętrznej pacjentów leczonych w Samodzielnym Publicznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Świdnicy w latach 1993-1996 

Osoby zainteresowane odbiorem oryginału indywidualnej dokumentacji medycznej przeznaczonej do zniszczenia tj. pacjent, jego przedstawiciel ustawowy, bądź osoba upoważniona przez pacjenta, będą mogły odebrać wymienioną dokumentację po uprzednim złożeniu wniosku w dyrekcji Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Świdnicy, ul. Leśna 27-29,  w  Dziale Organizacji  i Rozliczeń (pokój 21), do dnia 25 sierpnia 2017 roku, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:00, telefon: +48 74 851 74 90.
 
Formularz wniosku o wydanie dokumentacji dostępny jest w Dziale Organizacji i Rozliczeń oraz na stronie internetowej szpitala. 
Po w/w terminie dokumentacja medyczna zgodnie z obowiązującą procedurą zostanie przeznaczona do zniszczenia.
 
Podstawa prawna: art.29 ust. 2 Ustawy z dnia 6 listopada 2008r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (t.j. Dz. U. z 2016 roku, poz.186) oraz § 75 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 9 listopada 2015 roku w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów dokumentacji medycznej oraz sposobu jej przetwarzania (Dz. U. z 2015 roku, poz. 2069).
 
POBIERZ:

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 30 z 641