Język strony
Fundacja "Pomóż Naszym Pacjentom"
Fundacja Pomóżmy Naszym Pacjentom

 Szanowni Państwo!

Prowadzona przez nas fundacja działa od grudnia 2004 roku. Ogromnym zaskoczeniem był dla nas fakt nie umieszenia nas na liście organizacji OPP uprawnionych do otrzymania 1 % podatku.

Zawsze dochowywaliśmy wszystkich terminów sprawozdawczych, do których byliśmy zobligowani. Sprawozdanie finansowe i merytoryczne złożyliśmy w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, które do ww/urzędu nie wpłynęło. Nie zostaliśmy o tym fakcie poinformowani. O skreśleniu dowiedzieliśmy się z list umieszczonych na stronie www. pozytek.gov.pl

Nadal posiadamy status organizacji pożytku publicznego i zachęcamy do wpłat 1% w przyszłym roku za rok 2011.

Przepraszamy za utrudnienia. 

Katarzyna Szukała
Sekretarz
Fundacji „Pomóżmy Naszym Pacjentom”

Fundacja pragnie wspierać realizację programów profilaktycznych, których celem jest zmniejszenie zachorowania na nowotwory. Fundacja zbiera pieniądze na zakup mammografu. Wg danych statystycznych - rak piersi jest najczęściej spotykanym nowotworem u kobiet.
Co roku w Polsce notujemy około 10 000 nowych zachorowań. Statystycznie u 1 z 12 kobiet w wieku powyżej 30 roku życia występuje nowotwór sutka. Populacja kobiet w tym wieku wynosi 11,4 miliona, więc liczba kobiet zagrożona nowotworem sutka w Polsce to 951 000. 20% tej populacji jest statystycznie zagrożona nowotworem złośliwym (czyli 190 000). Nowotwór gruczołu sutkowego jest główną przyczyną zgonów u kobiet w wieku powyżej 30 lat!!!

Zobacz również:

JEŚLI CHCESZ POMÓC NASZEMU
Wzięliśmy udział w konkursie 100% z 1
Broszury Fundacji "Pomóżmy Naszym Pacjentom" rok 2006
Statut Fundacji - Pomóżmy Naszym Pacjentom
List Intencyjny Fundacji
Dane teleadresowe
Organizacja pożytku publicznego
Fundacja Pomóżmy Naszym Pacjentom